ÇÜNKÜ BU DÜNYA HEPİMİZİN

Bugüne kadar değerleriyle var olan bir kuruluş olarak teknolojiyi yakından takip ederken gelecek nesillere karşı olan sorumluluklarımızı da unutmuyor ve sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırmak için üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda toplumumuza ve dünyaya sağlayacağımız her türlü faydayı da içinde barındıracak “Sorumluluk Almak” değerini İntermobil Otomotiv’e ait yeni bir şirket değeri olarak 2019 yılında benimsemiştik. “Sorumluluk Almak” değerimizden yola çıkarak Yönetim Kurulu ve gönüllü çalışanlarımızdan kurulu “Sürdürülebilirlik Komitesi”ni hayata geçirdik. Bir araya geldiği günden itibaren Sürdürülebilirlik Komitemiz ile birlikte çeşitli faaliyetlere imza attık ve her geçen gün bir yenisini ekleyerek hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz.

Çünkü; Bu Dünya Hepimizin!

İntermobil, dünyanın en büyük Sürdürülebilirlik Platformu olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Platformu’na (UN Global Compact) yaptığı başvuru sonucunda 16.03.2020 tarihinde “imzacı üyeliğe” kabul edildi.
160’ın üzerinde ülkede, 10.000’in üzerinde şirket ve 3.000’in üzerinde şirket dışı imzacı üyesi ile dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan UN Global Compact, iş dünyasında insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki sorumluluk sahibi firmaları bünyesine dahil ediyor.
UN Global Compact’in Türkiye yerel ağı olan Global Compact Türkiye; gerçekleştirdiği etkinlikler ve sunduğu kaynaklarla üyelerinin sürdürülebilirlik alanında gelişimini desteklerken hem yerel hem de küresel ölçekte örnek uygulamaların paylaşılması ve iş birliklerinin kurulması için bir buluşma noktası işlevi görüyor.
İmzacı üyelik başvurumuzda UN Global Compact’in insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında 10 ilkesine uyacağımızın ve Yıllık İlerleme Bildirim Raporu (COP) yayımlayacağımızın taahhüddünü verdik. İmzacı üyeliğe kabul edilerek bir bütünün parçası haline geldik. Böylece küresel gündeme yön vermek için yerel toplantılara erişim hakkı kazandık ve sürdürülebilirlik gündeminin şekillenmesine yardımcı olma fırsatı elde ettik.
Bu çerçevede bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşabilmek için her zamankinden daha fazla çalışacağız.

  • İntermobil ekibindeki gönüllülerden oluşan “İntermobil Sürdürülebilirlik Komitesi”nin kurulması
  • “Küresel İklim Grevi Haftası”nda tüm İntermobil ekibinin Mazars Denge tarafından düzenlenen “STK Panayırı”na katılması
  • İstanbul Belgrad Ormanı’nında tüm İntermobil ekibi tarafından “Çöp Toplama Etkinliği” gerçekleştirilmesi
  • Antalya’da gerçekleşen WABCO Servis Toplantısı, VDO Servis Toplantısı ve ioto Bilgilendirme Toplantısı’nda sürdürülebilirlik sunumlarının gerçekleştirilmesi
  • “Mikado Danışmanlık” ile “Sürdürülebilirlik Stratejileri” konusunda iş birliği yapılması
  • Sürdürülebilirlik Komitesi’nin, İntermobil’de sürdürülebilirlik kültürü ve stratejisi oluşturma ile alınacak aksiyonların belirlemeye yönelik bilgiler edinmek amacıyla “Sürdürülebilirlik Eğitimi”ne katılması
  • Sürdürülebilirlik temalı İntermobil 2020 Takviminin yayınlanması
  • Sürdürülebilirlik temalı ofis içi giydirmeler, posterler, uyarı stickerları ve rozetlerin hayata geçirilmesi
  • Ahtapot Gönüllüleri Derneği Malzeme Değerlendirme Merkezi’nde gönüllü çalışma faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi

İntermobil Sürdürülebilirlik Sunumu’nu görüntülemek için soldaki görsele tıklayınız.
İNTERMOBİL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VİDEOLARI
Yarınlarımızı kurtarmak için toplum olarak bugün yapmamız gerekenleri içeren videoyu soldaki pencereye tıklayarak izleyebilirsiniz.
İntermobil Ekibi olarak Ahtapot Gönüllüleri Derneği’ne yaptığımız ziyaretle ilgili videoyu soldaki pencereye tıklayarak izleyebilirsiniz.
İNTERMOBİL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK FOTOĞRAF GALERİSİ
ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X