ÇÜNKÜ BU DÜNYA HEPİMİZİN

Bugüne kadar değerleriyle var olan bir kuruluş olarak teknolojiyi yakından takip ederken gelecek nesillere karşı olan sorumluluklarımızı da unutmuyor ve sürdürülebilirlik konusundaki farkındalığı artırmak için üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda toplumumuza ve dünyaya sağlayacağımız her türlü faydayı da içinde barındıracak “Sorumluluk Almak” değerini İntermobil Otomotiv’e ait yeni bir şirket değeri olarak 2019 yılında benimsemiştik. “Sorumluluk Almak” değerimizden yola çıkarak Yönetim Kurulu ve gönüllü çalışanlarımızdan kurulu “Sürdürülebilirlik Komitesi”ni hayata geçirdik. Bir araya geldiği günden itibaren Sürdürülebilirlik Komitemiz ile birlikte çeşitli faaliyetlere imza attık ve her geçen gün bir yenisini ekleyerek hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam ediyoruz.

Çünkü; Bu Dünya Hepimizin!

İntermobil, dünyanın en büyük Sürdürülebilirlik Platformu olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi Platformu’na (UN Global Compact) yaptığı başvuru sonucunda 16.03.2020 tarihinde “imzacı üyeliğe” kabul edildi.
160’ın üzerinde ülkede, 10.000’in üzerinde şirket ve 3.000’in üzerinde şirket dışı imzacı üyesi ile dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan UN Global Compact, iş dünyasında insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarındaki sorumluluk sahibi firmaları bünyesine dahil ediyor.
UN Global Compact’in Türkiye yerel ağı olan Global Compact Türkiye; gerçekleştirdiği etkinlikler ve sunduğu kaynaklarla üyelerinin sürdürülebilirlik alanında gelişimini desteklerken hem yerel hem de küresel ölçekte örnek uygulamaların paylaşılması ve iş birliklerinin kurulması için bir buluşma noktası işlevi görüyor.
İmzacı üyelik başvurumuzda UN Global Compact’in insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında 10 ilkesine uyacağımızın ve Yıllık İlerleme Bildirim Raporu (COP) yayımlayacağımızın taahhüddünü verdik. İmzacı üyeliğe kabul edilerek bir bütünün parçası haline geldik. Böylece küresel gündeme yön vermek için yerel toplantılara erişim hakkı kazandık ve sürdürülebilirlik gündeminin şekillenmesine yardımcı olma fırsatı elde ettik.
Bu çerçevede bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdürülebilirlik konusunda farkındalık yaratmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Sürdürülebilirlik hedeflerimize ulaşabilmek için her zamankinden daha fazla çalışacağız.

İntermobil, sürdürülebilirlikle ilgili çalışmalarına inançla ve “Bu Dünya Hepimizin” sloganıyla devam ediyor. Bu Yıllık İlerleme Bildirim Raporu, İntermobil’in 1.1.2021-31.12.2021 tarihleri arasında sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmaları ve gelecekte sürdürmeyi planladığı faaliyetleri paylaştığı rapordur. Rapor, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (BMKİS) 4 ana başlığı altında yer alan İnsan Hakları, Çalışan Hakları, Çevre ve Yolsuzlukla Mücadele konularını kapsamaktadır ve İntermobil’in adı geçen alanlardaki tüm faaliyetleri bu raporda paylaşılmıştır.

İlerleme Bildirimi raporumuzla ilgili görüş ve önerilerinizi almaktan büyük bir memnuniyet duyarız. Soru, görüş veya önerilerinizi surdurulebilirlik@İntermobil.com.tr elektronik posta adresine iletebilirsiniz.

Raporu linkten okuyabilirsiniz: https://www.unglobalcompact.org/participation/report/cop/create-and-submit/active/469745

16 Mart 2020 tarihinde dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatiflerinden UN Global Compact’in (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) imzacı üyeliğine kabul edilen İntermobil, imzacı üyeliğinin ilk senesi geride kalırken UN Global Compact 2020 Yılı İlerleme Bildirimi Raporu’nu yayınladı.

160’ın üzerinde ülkede 10.000’in üzerinde şirket ve 3.000’in üzerinde şirket dışı imzacı üyesi ile dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan UN Global Compact, iş dünyasında sorumluluk sahibi şirketleri bünyesine dahil ediyor. İntermobil de bu kapsamda imzacı üyelik ile UN Global Compact İlkeler Sözleşmesi’nin 10 ilkesine uyacağı ve Yıllık İlerleme Bildirim Raporu’nu yayımlayacağı taahhüdünü vermiştir. Yıllık İlerleme Bildirim Raporu, İntermobil’in sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmaları ve gelecekte sürdürmeyi planladığı faaliyetleri paylaştığı ilk raporudur. Rapor, UN Global Compact İlkeler Sözleşmesi’nin 4 ana başlığı altında yer alan İnsan Hakları, Çalışan Hakları, Çevre ve Yolsuzlukla Mücadele konularını kapsamaktadır.

Bu alanlardaki tüm İntermobil faaliyetleri raporda paylaşılırken, önemli dijitalleşme projelerine de yer verilmiştir. Raporlama dönemi 1.1.2020 – 31.12.2020 olmakla birlikte İntermobil’in ilk ilerleme bildirimi olması sebebiyle geçmiş yıllara ait önemli veriler de raporda paylaşılmış; ilerlemeler ve gelecek planları belirtilmiştir. 2021 yılına ait İlerleme Bildirimi Raporu, 16 Mart 2021 tarihinde yayınlanacaktır.

İlerleme Bildirimi raporumuzla ilgili görüş ve önerilerinizi almaktan büyük bir memnuniyet duyarız. Soru, görüş veya önerilerinizi surdurulebilirlik@intermobil.com.tr elektronik posta adresine iletebilirsiniz.

Raporu linkten okuyabilirsiniz: https://www.unglobalcompact.org/what-is-gc/participants/139114#cop

· 30 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleşen Yıllık Değerlendirme Toplantısı’nda İntermobil Genel Müdürü Rıfat Perahya tarafından, tüm çalışanlara sürdürülebilirlik konulu bir sunum yapılmış ve bununla bağlantılı olarak İntermobil Kurumsal Değerleri arasına “Sorumlu Olmak” değerinin eklendiği duyurulmuştur.

· 20 Eylül 2019 tarihli “Küresel İklim Grevi Haftası”nda tüm İntermobil ekibi Mazars Denge tarafından düzenlenen “STK Panayırı”na katılmıştır.

· 3 Ekim 2019 tarihinde İntermobil ekibindeki gönüllülerden oluşan “İntermobil Sürdürülebilirlik Komitesi” kurulmuştur.

· 15 Ekim 2019 tarihinde tüm İntermobil ekibi tarafından İstanbul Belgrad Ormanı’nda “Çöp Toplama Etkinliği” gerçekleştirilmiştir.

· 21 Kasım 2019 tarihinde Antalya’da gerçekleşen WABCO Servis Toplantısı, VDO Servis Toplantısı ve ioto Bilgilendirme Toplantısı’nda sürdürülebilirlik sunumları gerçekleştirilmiştir.

· Mikado Danışmanlık ile “Sürdürülebilirlik Stratejileri” konusunda iş birliği yapılmıştır.

· Sürdürülebilirlik Komitesi, 12 Aralık 2019 tarihinde İntermobil’de sürdürülebilirlik kültürü ve stratejisi oluşturma ile alınacak aksiyonları belirlemeye yönelik bilgiler edinmek amacıyla “Sürdürülebilirlik Eğitimi”ne katılmıştır. Eğitimde ayrıca sürdürülebilirlik önceliklendirme çalıştayı gerçekleştirilmiş ve İntermobil’in stratejik sürdürülebilirlik öncelikli konuları belirlenmiştir.

· Sürdürülebilirlik temalı İntermobil 2020 Takvimi 31 Aralık 2019 tarihinde yayınlanmıştır.

· 22 Ocak 2020 tarihinde bir önceki yıl boyunca iş gezileri nedeniyle kat edilen 559.938 km’lik uçuşlarda atmosfere salınan 129.360 kg karbon salımını ortadan kaldırmak için 323 fidan dikilmiştir.

· 2 Mart 2020 tarihinde sürdürülebilirlik temalı ofis içi giydirmeler, posterler, uyarı stickerları ve rozetleri hayata geçirilmiştir.

· 10 Mart 2020 tarihinde Ahtapot Gönüllüleri Derneği’nde Sürdürülebilirlik Komitesi strateji toplantısı gerçekleştirilmiştir. Toplantının ardından Malzeme Değerlendirme Merkezi’nde gönüllü çalışma faaliyetleri gerçekleştirilmiştir.

İntermobil Sürdürülebilirlik Sunumu’nu görüntülemek için soldaki görsele tıklayınız.
İNTERMOBİL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VİDEOLARI
Yarınlarımızı kurtarmak için toplum olarak bugün yapmamız gerekenleri içeren videoyu soldaki pencereye tıklayarak izleyebilirsiniz.
İntermobil Ekibi olarak Ahtapot Gönüllüleri Derneği’ne yaptığımız ziyaretle ilgili videoyu soldaki pencereye tıklayarak izleyebilirsiniz.
İNTERMOBİL SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK FOTOĞRAF GALERİSİ
ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

 

X