İNTERMOBİL - HELLA ORTAKLIĞI

1991 yılında İntermobil’in Türkiye’deki geleceği için doğru partner olduğunu öngören HELLA KGaA Hueck & Co.; otomotiv aydınlatma, elektrik ve elektronik parçalarından oluşan ürün gamını İntermobil’in üretici firmalarıyla olan iyi ilişkilerine, teknik bilgisine ve satış sonrasındaki yaygın dağıtım ağına teslim etmiştir. Aydınlatma ürün grubunda lider konumda olan Alman kökenli HELLA, OEM ve satış sonrası ürün ve hizmetleri pazarına yönelik 40.000 referansın üzerinde aydınlatma, elektrik ve elektronik parçaları üretmektedir.

İntermobil ile Türkiye’nin önde gelen kamyon, otobüs ve treyler üreticilerine de parça tedariği sağlayan HELLA, aynı zamanda dünyanın önde gelen binek araçlarına da ürün tedarik etmektedir.

İntermobil, 2006 senesinde HELLA TRAILER SYSTEMS (Hella Treyler Aydınlatma Sistemleri) mümessilliğini HELLA ile 1991 yılında başladığı anlaşmasına eklemiştir.

1 Ocak 2009 yılında HELLA, İntermobil ile uzun yıllardır devam eden birlikteliğini ortaklık seviyesine taşımış ve İntermobil’in %50 hissedarı olmuştur. İki köklü aile şirketi Türk otomotiv sektörünün en donanımlı çözüm ortağı olma vizyonuyla birleşmiştir.

HELLA, yaklaşık 6,6 milyar Avro cirosuyla dünyanın ilk 40 otomobil üreticisi ve ilk 100 büyük Alman şirketi arasında yer almaktadır. Dünya çapında yaklaşık 38.000 çalışana sahiptir ve bu çalışanlardan 7.000'i Ar-Ge bölümünde çalışmaktadır. 

Hella’nın stratejisinin ana hedefi, uygun ortaklar ile tamamlayıcı uzmanlık alanlarını bir araya getirerek müşterileri için katma değer yaratmaktır. Hella, 1990'lardan bu yana, dünya genelinde 2 milyar Avro üzerinde satış rakamına ulaştığı farklı ortaklıklar ve ortak girişimler kurmuştur.  Bu bağlamda İntermobil, Hella’nın güçlü ortak girişimlerinden olan Hella Pagid Brake Systems ve Hella Gutmann Solutions markalarının da Türkiye’deki tek temsilcisi ve distribütörü olmuştur.

İntermobil’in yenilikçi uygulamalar ve müşterilere yakınlığı sayesinde Hella Türkiye’deki pazar payını her geçen sene artırarak yoluna devam etmektedir.

HELLA HİSSELERİNE GENEL BAKIŞ

Stock exchangeFrankfurt Stock Exchange (Prime Standard), Luxembourg Stock Exchange
Market segmentRegulated market
Ticker symbolHLE
ISINDE000A13SX22
WKNA13 SX2
Primary listing41954
Placement pricesEUR 25.00 in the first private placement
EUR 26.50 in the second private placement
Share capital222,222,224.00 Euro
Number of issued shares111,111,112
Free float*40 per cent
Shareholder structureFamily members (pooled) = 60 per cent
Free Float* = 40 per cent

*Alman borsa tanımına göre. Aile üyelerinin bir araya toplanmayan payları, Alman borsasının tanımına göre HELLA'nın serbest dolaşım birimine tahsis edilir.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

 

X