1924 yılında ağır vasıtalara yedek parça tedarik etmek amacıyla olarak kurulan VDL WEWELER firması 1948 yılında yaprak makas üretimine başlamıştır. 30 senelik deneyimin ardından 1978 yılında parabolik yay üretimine başlamış ve bugün dünyanın önde gelen ağır vasıta üreticilerine, parabolik yay tedariği sağlamaktadır.

1980 yılında kullanıcıya özel havalı süspansiyon çözümleri üretmeye başlayan VDL WEWELER, 2004 yılında ürün gamını kamyon ve treylerler için ürettiği akslar ile genişletmiştir.

VDL WEWELER, 2001 yılında her biri kendi alanında uzman olan esnek, bağımsız şirketler topluluğuna sahip uluslararası bir endüstriyel aile şirketi olan VDL Groep’un bir parçası oldu. Zaman içinde uluslararası bir lider haline gelen VDL WEWELER, kamyonlar ve otobüsler için müşteriye özel hava süspansiyonlu çözümler üretmektedir.

1995 yılı itibarıyla temsilciliğini yapmakta olduğumuz Hollanda menşeli firma, Türkiye’nin önde gelen kamyon üreticilerine kullanıma özel dingil ve havalı süspansiyon üretimi yapmaktadır. Türkiye’de yatırıma sıcak bakan VDL Group’a bağlı olan VDL WEWELER dünyanın önemli treyler ve kamyon üreticilerine de dümenlenebilir dingil ve makas tedariği sağlamaktadır.

HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ

VDL Weweler, hava süspansiyon sistemlerinin geliştirilmesi ve üretiminde neredeyse 40 yıllık deneyime sahiptir. Tüm VDL Weweler süspansiyon sistemleri, entegre bir titreşim sönümleyici ve aks için bir kılavuz kol görevi gören süspansiyon makasından oluşur. Kurum içinde üretilen süspansiyon makasları, bu temel ürün için maksimum kalite ve süreç kontrolü güvencesi sunar ve uzun bir operasyon ömrünü garanti eder. VDL Weweler, kendi hava süspansiyon sistemi çözümlerini geliştiren ve üreten tek Avrupalı makas üreticisidir.
VDL Weweler’in modüler olarak tasarlanmış hava süspansiyon sistemleri dünyadaki treyler, kamyon ve otobüs üreticileri tarafından kullanılmaktadır. Modüler tasarımlar, aks tipine, boyutuna veya üreticisine bakmaksızın uyumluluk sağlar. Bu, araç üreticileri için düşük maliyetin yanı sıra lojistik ve teknik avantajlar sunmaktadır. VDL Weweler, modüler yapım yöntemlerini kullanarak, verimli üretime ulaşırken, küçük ve orta hacimli özel çözümler ve uygulamalar için talepleri karşılama esnekliğini korur.

DİNGİL KALDIRMA SİSTEMLERİ

VDL Weweler, dingil kaldırma sistemlerinin geliştirilmesi ve üretilmesinde 30 yıldan fazla bir deneyime sahiptir. Patentli dingil kaldırma sistemleri ürün gamı, hava süspansiyonlu aksları kaldırmak için kullanılabilir. Bu, lastik aşınmasının azalmasını ve araç yakıt tüketimi ve bakım maliyetlerinde bir düşüş sağlar.
Bolt-on® dingil kaldırma sistemleri, tüm VDL Weweler hava süspansiyonları için standart bir seçenek olarak geliştirilmiştir ve mevcut ürün yelpazesi ayrıca BPW, Jost, Valx ve SAF havalı süspansiyon sistemleri için dingil kaldırma sistemlerini de kapsar. Piyasada bulunan dingil kaldırma çözümlerinin dikkatlice incelenmesi sonucu montaj süresi ve yerden yükseklik gibi özellikleri iyileştirilmiştir.

GELECEK NESİL

MBS® 3.0 sistemi dünya çapında uygulamalar için yeniden hizalama gerektirmeyen 9/10t hava süspansiyon haline gelecektir. Kurum içinde VDL Weweler'in felsefesine uygun olarak geliştirilmektedir: çok amaçlı, çok hafif ve az bakım gerektiren şekilde. Hava süspansiyon sistemi, benzersiz bir modülerlik sunan ustaca bir kenetleme yolu kullanılarak aks etrafına kenetlenir.
Eşsiz askı aparatı ve yeni pivot burç tasarımı, hafif bir tasarıma sahiptir ve geleneksel pivot cıvatalarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Askı, ±3,5 mm ayarlamaya izin verecek şekilde merkez üst cıvata etrafında döndüğü için, hizalama çok kolay olacaktır. Nihai hava süspansiyon sisteminin ağırlığı aks seti başına sadece 100 kg'ın biraz üzerindedir ve bununla birlikte piyasadaki en hafif süspansiyonlardan biri olacaktır. Tüm parçalar cıvatalanarak kaynak ihtiyacını ortadan kaldıracak ve bu sayede bakımı iyileşecektir.

VDL WEWELER ile ilgili tüm dökümanları incelemek ve videoları izlemek için Dijital Kütüphane sayfasını ziyaret edebilirsiniz

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

 

X