1924 yılında ağır vasıtalara yedek parça tedarik etmek amacıyla olarak kurulan VDL WEWELER firması 1948 yılında yaprak makas üretimine başlamıştır.

30 senelik deneyimin ardından 1978 yılında parabolik yay üretimine başlamış ve bugün dünyanın önde gelen ağır vasıta üreticilerine parabolik yay tedariği sağlamaktadır.

1980 yılında kullanıcıya özel havalı süspansiyon çözümleri üretmeye başlayan VDL WEWELER, 2004 yılında ürün gamını kamyon ve treylerler için ürettiği dingiller ile genişletmiştir.

1995 yılı itibariyle temsilciliğini yapmakta olduğumuz Hollanda menşeli firma, Türkiye’nin önde gelen kamyon üreticilerine kullanıma özel dingil ve havalı süspansiyon üretimi yapmaktadır. Türkiye’de yatırıma sıcak bakan VDL Group’a bağlı olan WEWELER dünyanın önemli treyler ve kamyon üreticilerine de dümenlenebilir dingil ve yay tedariği sağlamaktadır.

BENZERSİZ YARI TREYLER HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ

VDL Weweler, kaliteli yaprak makas ve parabolik yayların üretimi ile bilinmektedir. Modüler hava süspansiyon sistemi prensibinin çeşitlerinin geliştirilmesiyle sektördeki uzmanlığını artırmıştır. Bu sistemler tam olarak geliştirilmiş ve her ayrıntı en uygun şekilde tasarlanmıştır. Sonuç olarak; sistemler düşük bakım gerektirir, güvenilirlik ve uzun kullanım ömrü sağlar. Ayrıca çok çeşitli yarı treylerlere de uygulanabilir. Tüm VDL Weweler süspansiyon sistemleri, parabolik arka aks taşıyıcı ile özdeşleşmiştir. Bu taşıyıcı, bütün bir silindir sabitleyici ve dingil için kılavuz kol işlevleri görür. Kendi bünyesinde üretilen parabolik arka aks taşıyıcılar, maksimum kalite ve temel ürün için işlem kontrolü güvencesi vererek uzun bir operasyon ömrü sağlar. VDL Weweler, kendi hava süspansiyon sistemi çözümlerini geliştirmekte ve üretmekte olan tek Avrupalı ​​yay üreticisidir.

MERKEZ VE TEK AKS SİSTEMLERİ

VDL Weweler Kamyon ve Otobüs Bölümü, Apeldoorn, Hollanda'da üretilmektedir. Teknik açıdan son derece gelişmiş yardımcı akslar, süspansiyonlar ve direksiyon sistemleri ile bilinmektedir. Orta dingillerin SK dizaynı çoğu şasi sürücü hattını içinde barındıracak uygulama esnekliği sunar. Tüm uygulama ve sürüş yüksekliklerine uyacak şekilde tasarlanabilir ve şekillendirilebilir. Kamyon ve otobüs bölümü, kanıtlanmış modüler tasarım konseptini kullanarak eksiksiz bir TAG aksı çözümü çeşitliliği sunmaktadır. Özel uygulamalar için önceden monte edilmiş ve tasarlanmış olan sistemler, tam entegre aks kaldırma sistemlerinden yararlanmaktadır. Tüm VDL Weweler çözümleri, üreticilerin OEM orijinal tekerlek uçlu ekipmanlarıyla veya özel frenlerle tanımlanabilir.

MODÜLER VE ESNEK ÇÖZÜMLER

Aks tipi, boyutu veya markası fark etmeksizin uyum içinde çalışan VDL Weweler Hava Süspansiyon Sistemleri, dünya çapındaki yarı treyler üreticileri tarafından kullanılır. Araç üreticileri için daima maliyet azaltan lojistik ve teknik avantajlar sunar. VDL Weweler hava süspansiyon sistemleri, önde gelen treyler aksları ile entegre edilebilir ve çoğu şasiye uygulanabilir. VDL Weweler, modüler yapım yöntemleri kullanılarak, küçük ve orta hacimli özel çözüm ve uygulamalar için talepler karşılanır ve verimli hacim üretimi gerçekleştirilir.

VDL WEWELER ile ilgili tüm dökümanları incelemek ve videoları izlemek için Dijital Kütüphane sayfasını ziyaret edebilirsiniz

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X