Pomlead, 2010 yılında Çin’de kurulan ve ticari araçlar, binek otomobiller ve demiryolu taşımacılığı için alüminyum jantlar ve diğer tüm alüminyum parçaların geliştirilmesi ve üretiminde uzman bir markadır.

Pomlead, yıllık 4 milyon jant üretim kapasitesi ile 544.000㎡'lik bir alanı kaplayan 2 üretim merkezine sahiptir. Mevcut jant üretim adedi 2 milyonu aşmıştır ve Pomlead dünyanın en büyük OEM'leri de dahil olmak üzere dünyanın birçok bölgesine ve ülkesine ürün tedarik etmektedir.

Pomlead, "alüminyum jantların gelişmiş endüstriyel temelini oluşturma" hedefi için çabalarken "daha hafif jantlar için Pomlead" vizyonuna kendini adamıştır. Pomlead, Çin'deki ilk 12.000 tonluk akıllı tam otomatik dövme hattına, yüksek hassasiyetli CNC hattına ve spektrum dedektörü, ultrasonik ve floresan kusur dedektörleri, darbe ve yorulma test cihazları gibi çeşitli test ekipmanlarına yatırım yapmıştır.

Pomlead, 10'u buluş olarak kabul edilmek üzere 50'den fazla patent almıştır. Yeni malzemelerle ilgili teknolojik yenilikleri ve önde gelen teknik bilgileri öğrenmek için teknik destek sağlayan Southeast Üniversitesi gibi ünlü üniversitelerle ve araştırma kurumları yakın işbirliği içinde çalışmaktadır. Pomlead, ürünlerini farklı bölgesel ve ulusal standartlara uygun hale getirmek için Alman LBF, TUV, American Smithers, ISO9001, ISO14001, IATF16949, OHSAS18001, American DOT-T, Japanese VIA, Brazilian INMETRO ve benzeri sertifikaları almıştır.

2020 yılının Ağustos ayından bu yana Pomlead’ın Türkiye’deki tek temsilcisi olarak faaliyet gösteren İntermobil, Pomlead’ın alanında önde gelen ürünlerini Türkiye otomotiv pazarıyla buluşturmaktadır.

Akıllı Testere hattı

Alüminyum kütük ve ultrasonik %100 hata tespiti için tam otomatik testere hattı kullanılır. Kullanılan her yüksek mukavemetli 6061 alaşımlı kütük kesinlikle bu hattan geçmiştir.

Akıllı Dövme Hattı

Pomlead, dövme alüminyum jantlarının eşsiz mukavemetini sağlamak için Çin'deki ilk 12.000 tonluk yüksek teknolojili akıllı tam otomatik dövme hattına sahiptir.

Akıllı Akış Şekillendirme Hattı

Akıllı soğuk akış oluşturmak için otomatik üretim hattı kullanılır. Bu hat, jant yapısını daha düzgün ve kompakt hale getirirken, jantın gücünü ve deforme önleme kapasitesini büyük ölçüde artırmayı sağlar.

Akıllı Isıl İşlem Hattı

T6 ısıl işleminden sonra jantın mekanik özellikleri büyük ölçüde gelişir. Jantların yüksek mukavemet, yüksek yorulma direnci ve iyi korozyon direncine sahip olması için tam otomatik akıllı ısıl işlem hattı kullanılır.

Akıllı CNC hattı

Elmas kesim işlemi, lehimleme noktası olmayan CNC makinesi tarafından gerçekleştirilir. Bu makine, her jantın mükemmel bir boyuta, yuvarlaklığa ve dinamik dengeye sahip olmasını sağlar.

Akıllı Temizleme Hattı

Her jantın, otomatik %100 hata tespiti işlevi ile temizleme hattından geçmesiyle, jantın normal kullanımda sarı renge solmaması, oksitlenmemesi ve yeni gibi parlamaması sağlanır.

Mükemmel Test merkezi

Kusursuz kalitesini garantilemek için tüm jantlar teslimattan önce darbe test makinesi, yorulma bükme makinesi ve radyal yorulma test makinesinden geçerek sıkı bir teste tabi tutulur.

Tam Teslimat

Pomlead’ın tüm ürünleri tüm bu evrelerden geçerek size tam da istediğiniz kalitede eksiksiz bir şekilde ulaşır.
ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

 

X