TARİHÇE

1954 yılında Jozef Papo tarafından İstanbul’da kurulan İntermobil, Avrupa’da yerleşik lider otomotiv sanayi tedarikçilerinin temsilciliğini ve distribütörlüğünü yapmakta olup; bu konuda Türkiye’deki otomobil, kamyon, otobüs ve treyler imalatçıları ve servisleriyle beraber yedek parça piyasasına hizmet vermektedir.

1954

1954’ten itibaren Türk otomotiv sanayinin gelişmesiyle, Amerikan kökenli BENDIX firması, CLAYTON DEWANDRE (İngiltere), TURNER Manufacturing (İngiltere), Fransız kökenli DBA – MARCHAL - DUCELLIER ve MEILLOR, ROULUNDS V kayış (Danimarka), SCAPRO ve HIAB Foco (İsveç) firmalarının Türkiye mümessilliğini üstlenmiştir.

1980

1980’li yıllarda mümessilliklerine yenilerini ekleyerek otomotiv sektöründeki etkinliğini arttıran İntermobil, ticari araçlar için fren sistemlerinde lider olan WABCO Westinghouse firmasının CLAYTON DEWANDRE’i satın alması sonucu WABCO Westinghouse ile çalışmaya başlamıştır. İntermobil, 1982 yılında WABCO Westinghouse’un Türkiye mümessili olmuştur. WABCO, genel araç işletme maliyetlerini düşürürken, kamyonların, otobüslerin ve treylerlerin emniyet ve verimliliğini artırır. WABCO’nun satış sonrası ağı, yenilikçi ürün ve hizmetleri, dünya çapında bayi ve servis ağı ile en yeni eğitim merkezleri; araçların ömrü boyunca filo sahiplerine ve operatörlere destek sağlamaktadır. İntermobil, seçtiği distribütörler ve yetkilendirdiği 95 “WABCO Service Partner”ın aracılığıyla Türkiye’deki kamyon, otobüs ve treyler üreticileri ile Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri pazarına katkı sağlamaktadır.

1991

İntermobil, 1991 yılında HELLA firmasının Türkiye mümessili olmuştur. Aydınlatma ürün grubunda lider konumda olan Alman kökenli HELLA, OEM ve yenileme pazarına yönelik 25.000 referansın üzerinde aydınlatma, elektrik ve elektronik parça üretmektedir.

1998

1998 yılında VDL WEWELER firmasının mümessilliğini üstlenmiş olup, bugün başarılı bir şekilde devam ettirmektedir.

2002

2000 yılında ise Siemens VDO firmasının mümessili ve yenileme pazarındaki tek distribütörü olmuştur. İntermobil, 2007 yılı itibariyle Continental AG bünyesine katılan VDO markasının mümessillik ve distribütörlüğüne OE, Aftermarket, Takograf ve Dizel parçaları olmak üzere dört ana segmentte devam etmektedir.

2006

2006 senesinde HELLA TRAILER SYSTEMS (Hella Treyler Aydınlatma Sistemleri) mümessilliğini HELLA firmasıyla 1991 yılında başladığı anlaşmasına eklemiştir.

2009

2009 yılında HELLA firması, İntermobil’e ortak olmuştur. İki köklü aile şirketi Türk otomotiv sektörünün en donanımlı çözüm ortağı olma vizyonuyla birleşmiştir. Yenilikçi uygulamalar ve müşterilere yakınlığı sayesinde İntermobil yoluna her geçen sene büyüyerek ve giderek yükselen rakamlara ulaşarak devam etmektedir.

2011

2011 yılında VALX firmasının mümessili ve distribütörü olmuştur. Treyler üreticileri için aks tasarlayan ve üreten VALX’ın Türkiye’deki tüm satış ve servis organizasyonu İntermobil tarafından gerçekleştirilmektedir.

2011 yılında WABCOWÜRTH’ün Türkiye temsilcisi olmuş ve WABCOWÜRTH tarafından ağır vasıta ve hafif ticari araçlar için üretilen arıza tespit sistemlerinin satış ve teknik destek çalışmaları ile ürün yelpazesini genişletmiştir.

2012

Haziran 2012’den itibaren HELLA GUTMANN SOLUTIONS’ın binek ve hafif ticari araçlar için ürettiği arıza tespit sistemlerinin satış ve teknik destek çalışmalarını üstlenmiş ve ürün gamını genişletmiştir. Sektörde iyi bilinen ve müşteri grubu olarak birbirini tamamlayan iki arıza tespit cihazının yanına garaj ekipmanları ve eğitim programı eklenerek İntermobil Teknoloji konsepti hayata geçirilmiştir.

2013

2013 yılında fren sistemi üreticisi HELLA PAGID BRAKE SYSTEMS’in Türkiye’de tek distribütörü olunmuştur. Yenileme pazarında en fazla markanın bulunduğu fren ürün grubuna sonradan girmiş olmasına rağmen doğru dağıtım stratejisi sayesinde ilk yıldan itibaren pay almaya başlamıştır.

2014

Kasım 2014 itibariyle dünyada en fazla treyler aksı üretimine sahip olan FUWA firmasıyla iş birliğine başlanmıştır. Türkiye’deki kamyon ve çekici üreticilerinin yüksek performansın yanında maliyet avantajı yaratacakları canlı dingil ürünleri bir OEM firmasıyla ortak bir proje kapsamında devreye alınmıştır. Ayrıca beşinci teker, ön dingil, kampana gibi birçok ürün Türk araç üreticilerine sunulmaktadır.

2015

2015 yılında amortisör ürün grubunda yüksek performansıyla bilinen KONI’nin OEM kanalında temsilciliğine başlamıştır. KONI Grup, AR & GE, mühendislik, üretim, finans & kontrol, kalite, satış & pazarlama operasyonlarının merkezi Oud Beijerland, Hollanda’da faaliyet göstermektedir. KONI, Türkiye'deki otobüs üreticilerine sunulmaktadır.

2018

İntermobil ve WABCO, Türkiye’de otomotiv satış sonrası ürün ve hizmetleri pazarında yapılan öncü 4PL (Dördüncü Parti Lojistik) projesi ile müşterileri için en iyi çözüm ortağı olma yolunda yeni bir adım daha attı. WABCO, İntermobil ile 1982 yılında başlayan satış ve mühendislik alanlarındaki işbirliğini, 2011 yılında bir adım ileriye taşıyarak Türkiye’de satın alma ofisini kurdu. 1 Ağustos 2018 itibarıyla da Türkiye’de başlayan DC23 Lojistik ve Dağıtım Merkezi projesiyle birlikte Türkiye’ye olan güvenini tekrar göstermiş oldu.

İntermobil ve WABCO işbirliği, 1982 yılından bu yana kamyon, otobüs ve treyler üreticilerine, Otomotiv Satış Sonrası Ürünleri ve Hizmet Pazarı distribütörlerine ve servislerine güvenlik ürünleri ile hizmet vermektedir. İntermobil’in teknik ve ticari desteği, WABCO’nun 2011 yılında Türkiye'de bir satın alma ofisi kurmasıyla öne çıkmıştır. WABCO, 1 Ağustos 2018'de Türkiye’de Lojistik ve Dağıtım Merkezi açarak 4PL (Dördüncü Parti Lojistik) görevini İntermobil'e verildi. WABCO, Türkiye'ye ve İntermobil'e olan güvenini bir kez daha ortaya koydu.

2019

2019 yılında yenilikçi otobüs kapı sistemlerinin tasarım, üretim ve tedarikinde Avrupa lideri olan Ventura Systems’in temsilciliğine başlamıştır. 2019 yılında Uzak Doğu araç grubuna hitap eden ioto markasını hayata geçirmiştir. OEM ve OES üreticilerinin tercih ettiği yüksek teknolojiye sahip fabrikalarda üretilen ioto ürünlerini, öncelikli olarak Türkiye pazarı olmak üzere Avrupa, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ve Afrika pazarlarına sunulması hedeflenmektedir.

2020

2020 yılının Ağustos ayından bu yana Pomlead’in Türkiye’deki tek temsilcisi olarak faaliyet göstermektedir. Çin merkezli Pomlead; ticari araçlar, binek otomobiller ve demiryolu taşımacılığı için alüminyum jantlar ve diğer tüm alüminyum parçaların geliştirilmesi ve üretiminde uzman bir markadır.

İntermobil kuruluşundan itibaren, 65 yılı aşkın sürede, ticari faaliyetleri (alım-satım ve mümessillik) etkinlik alanının merkezine konumlandırmıştır. Sektörde farklılaşmak ve daha kapsamlı bir hizmet sunabilmek için 25 yılı aşkın süredir, alanında en donanımlı 26 mühendisi ile teknik destek vermektedir. 2011 yılından beri tedarik zinciri yönetimine odaklanarak hem OEM hem de Aftermarket müşterilerine maliyet avantajı, hız ve yüksek bulunurluk sağlamaktadır. İntermobil, alanlarında uzman 70 ekip üyesi, 2. ve 3. kuşak aile üyelerinden oluşan üst yönetimi ve Hella'nın vizyoner desteğiyle otomotiv sektörünün öncü şirketlerinden biridir. İntermobil sürdürülebilir başarıya ulaşmak için en iyi tedarik zinciri yönetimini en donanımlı ve gelişime açık IT altyapısıyla taçlandırma gerekliliğinin bilincindedir. Dijitalleşmenin hızla iş yapma tekniklerini değiştirdiği dönemde tüm yatırımlarını çağa ayak uydurma ve geleceğe hazır olma prensipleriyle yapmaktadır.

İntermobil’in en büyük zenginliği kuruluşundan beri uyguladığı kurum değerleri ve insan kaynağıdır. Dürüstlük, güvenilir olmak, deneyimini paylaşmak ve sürekli gelişim, şirketin temelini oluşturan ve tüm faaliyetlerini üstüne inşa ettiği değerleridir. Müşterisine yakın satış ekibi, donanımlı mühendislik ekibi, sürekli gelişen lojistik ekibi, yenilikçi IT ekibi, yaratıcı pazarlama ekibi, güçlü finans ekibi, araştırmacı İK ekibi ile vizyoner yönetimi sayesinde Türk otomotiv sektörünün en donanımlı çözüm ortağı olmaya devam edecektir.

İntermobil kuruluşundan itibaren, 65 yılı aşkın sürede, ticari faaliyetleri (alım-satım ve mümessillik) etkinlik alanının merkezine konumlandırmıştır. Sektörde farklılaşmak ve daha kapsamlı bir hizmet sunabilmek için 25 yılı aşkın süredir, alanında en donanımlı mühendisler ile teknik destek vermektedir. 2011 yılından beri tedarik zinciri yönetimine odaklanarak hem OEM hem de Aftermarket müşterilerine maliyet avantajı, hız ve yüksek bulunurluk sağlamaktadır. İntermobil sürdürülebilir başarıya ulaşmak için en iyi tedarik zinciri yönetimini en donanımlı ve gelişime açık IT altyapısıyla taçlandırma gerekliliğinin bilincindedir. Dijitalleşmenin hızla iş yapma tekniklerini değiştirdiği dönemde tüm yatırımlarını çağa ayak uydurma ve geleceğe hazır olma prensipleriyle yapmaktadır.

İntermobil’in en büyük zenginliği kuruluşundan beri uyguladığı kurum değerleri ve insan kaynağıdır. Dürüstlük, güvenilir olmak, deneyimini paylaşmak ve sürekli gelişim, şirketin temelini oluşturan ve tüm faaliyetlerini üstüne inşa ettiği değerleridir. Müşterisine yakın satış ekibi, donanımlı mühendislik ekibi, sürekli gelişen lojistik ekibi, yenilikçi IT ekibi, yaratıcı pazarlama ekibi, güçlü finans ekibi, araştırmacı İK ekibi ile vizyoner yönetimi sayesinde Türk otomotiv sektörünün en donanımlı çözüm ortağı olmaya devam edecektir.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

 

X