WABCO&İntermobil İş Birliğinde 40.Yıl

/ /

1982 yılından bu yana WABCO’nun Türkiye’deki tek temsilcisi ve distribütörü olarak faaliyet göstermekte olan İntermobil’in Türkiye genelinde 6 bayi ve “WABCO Service Partner” olarak yetkilendirdiği 100 servisi bulunmaktadır. İntermobil’in pazarlama, satış sonrası ve teknik desteği ile WABCO, her geçen yıl Türkiye’deki pazar payını ve marka bilinirliğini artırmaktadır. Türkiye’nin önde gelen treyler, otobüs ve kamyon üreticileri WABCO’nun ürettiği ABS, ECAS, EBS, TCE ve RSS gibi elektronik fren aksamlarını yıllardır güvenle kullanmaktadırlar.

WABCO, İntermobil ile 1982 yılında başlayan satış ve mühendislik alanlarındaki iş birliğini, 2011 yılında bir adım ileriye taşıyarak Türkiye’de satın alma ofisini kurmuştur. 1 Ağustos 2018 itibarıyla da Türkiye’de otomotiv satış sonrası ürün ve hizmetleri pazarında yapılan öncü 4PL (Dördüncü Parti Lojistik) projesi ile İntermobil, müşterileri için en iyi çözüm ortağı olma yolunda yeni bir adım daha atmıştır. 1 Ağustos 2018 itibarıyla da Türkiye’de başlayan DC23 Lojistik ve Dağıtım Merkezi projesiyle birlikte WABCO, Türkiye’ye olan güvenini tekrar göstermiştir.

2020 yılında Türkiye’deki yatırımlarını bir adım ileri taşıyan WABCO, Türkiye’deki ilk fabrikasının temelini 29 Ocak 2020 tarihinde Sakarya’da atmıştır. 20 milyon dolarlık yatırımla hayata geçen ve ilk etapta 300 kişiye istihdam sağlayan fabrika, Eylül 2021’de faaliyete geçmiştir. WABCO, bu yatırımla Türkiye’ye ve İntermobil’e olan güvenini bir kez daha ortaya koymuştur.

ZF, WABCO’nun hisselerini 29 Mayıs 2020’de devralmıştır. Şu anda 41 ülkede yaklaşık 260 lokasyonla dünya çapında 162.000 çalışana sahiptir.

WABCO ile 40 yıldır süren iş birliğimiz, bu hisse devriyle birlikte ZF/WABCO organizasyonuyla birlikte devam etmektedir. İntermobil olarak WABCO ile iş birliğimizin 40.yılını kutluyor, başarılarla dolu bu yıllar için tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyor ve nice başarıları birlikte yakalayacağımıza inanıyoruz.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

 

X