VDO Takograf Sürücü Eğitimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

/ /

VDO Takograf Sürücü Eğitimleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

2002 yılından bu yana VDO markasının tek distribütörü olan İntermobil Otomotiv ve Mümessillik A.Ş.’nin takograf ekibi, yıllardır servis sorumlularına verdiği eğitimlerin kazandırdığı deneyimle dijital takografın yasal olarak zorunlu hale gelmesinin ardından firmaların sürücüler üzerindeki yükümlülükleri ve sürücülerin yapması gerekenler ile ilgili eğitimler vermeye başladı.

Dijital takograf kullanımıyla birlikte gelen yasal yükümlülüklerle sürücülerin sürüş süreleri konusunda daha disiplinli davranması ve hataların minimuma indirilerek cezaların azaltılması amaçlanıyor. Bu yasal sorumlulukların en iyi şekilde yerine getirilebilmesi için bilgi aktarımında bulunmak üzere düzenlenen ilk eğitimler 8 ve 22 Eylül 2018 tarihinde Yurtiçi Kargo ve 21 Aralık 2018 tarihinde Alışan Lojistik A.Ş. firmalarında gerçekleştirildi.

Verilen takograf eğitiminde takografın arızalanması durumunda yapılması gerekenler, raporlama yazılımı ve yorumlanması, verilerin yedeklenmesi ve yorumlanması gibi sürücüler için dijital takograf cihazı hakkında birçok önemli bilgi verildi. Sürücülerin, araçların sürüş ve dinlenme süreleri ile sürüş süresi dışında gerçekleşen olaylar başta olmak üzere merak ettiği birçok konuya açıklık getirildi.

Bunun yanı sıra sürücülerin takografı en etkili şekilde kullanabilmesi adına bir günde doldurması gereken günlük dinlenme süresini iki uygun dinlenme süresine bölerek gerçekleştirebileceği ve iki haftalık toplam sürüş süresinin 90 saati aşmaması gerektiği gibi birçok kritik ipucu sürücülere aktarıldı. Ayrıca Haziran 2019’da gelecek olan DTCO 4.0 yeni nesil smart takograf hakkında önemli bilgilendirmeler yapıldı. DTCO 4.0 bilgilendirmeleri önümüzdeki eğitimlerde de devam edecek.
Firmaların dijital takografın hatalı kullanımı sebebiyle cezai yaptırımlara maruz kalmaması ve sürücülerin dijital takograf hakkında bilinçlenmesi adına çok gerekli olan bu eğitimler, İntermobil çatısı altında bulunan VDO markasının deneyimli takograf ekibi tarafından İntermobil Akademi bünyesinde verilmeye devam edilecek ve daha da geniş kitlelere ulaşılacak.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X