UTD 2. İstişare ve Eğitim Toplantısı’na Katılım Gösterdik

/ /

İntermobil Otomotiv olarak, 27-29 Aralık 2019 tarihlerinde Uluslararası Takografçılar Derneği’nin Antalya Aska Lara Resort Hotel’de “Birlikte daha güçlüyüz.” sloganıyla düzenlediği toplantıda VDO ve Transics markalarını temsil ettik.

Takograf servisleri, üreticiler, araç takip firmaları, Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ve denetim otoritelerinin katılım gösterdiği toplantıda VDO ve Transics’in manuel ve uzaktan veri indirme sistemlerinin çözümleri hakkında bilgiler verildi.

VDO olarak sektörün takograf alanında öncü olduğu vurgulandı ve takografla ilgili eşsiz çözümler sunan ürünler tanıtıldı. Transics olarak ise veri indirme çözümleri ve araç takip sisteminde Avrupa’daki firmalar tarafından en çok tercih edilen marka olunduğu vurgulandı.

Üç gün süren 2. İstişare ve Eğitim Toplantısı’nın ilk oturumunda servislerin genel durumu, yönetmeliklerde meydana gelen değişiklikler, servislerin denetimi ve yaşanan usulsüzlükler üzerinde çeşitli değerlendirmeler yapıldı. İkinci oturumda sayısal takograf verilerinin indirilmesi, arşivlenmesi, merkezi veritabanına gönderilmesi ve bu verilerin diğer resmi kurumlar tarafından kullanımı konusundaki gelişmeler konuşulurken; üçüncü oturumda ise takograf cihazlarının merkezi denetimi ve yol kenarı denetiminde gelinen son nokta ve yapılan çalışmalar değerlendirildi. Ülkemizde sayısal takografa ilişkin eksik mevzuat ve uygulamada karşılaşılan aksaklıklar, sektörün beklentileri ve düzenleyici faaliyetlerin tartışıldığı son oturum ile toplantı son buldu.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X