İntermobil’in Gizli Yetenekleri

/ /

1- Bize öncelikle kısaca kendinden ve iş hayatından bahseder misin?

1993 İstanbul doğumluyum. Uzun yıllardır ekstrem sporlar ile uğraşıp, kaykay sporunda da bir dönem profesyonelleşmiş bir adrenalin bağımlısıyım. Okan Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Mezuniyetimi müteakiben askerlik hizmetimi yerine getirip Temmuz 2018’de İntermobil ailesine Diyagnostik Teknik Destek Mühendisi olarak katıldım.

2- Enteresan bir hobin var, kaykay sporu ile ilgileniyorsun. Ne zaman ve nasıl başladın?

Aslında bir çok board sporu ile ilgileniyorum. İlk olarak 2007 yılında snowboard ile tanıştım. Adrenalin, özgürlük hissi ve başarmanın getirdiği haz bağımlılık yarattı. Aynı senenin yazında, snowboard yaparken aldığım hazzı kaykay sporundan alabileceğimi düşünüp, kaykay kaymaya başladım.

3- Türkiye’de kaykaya ilgi nasıl sence? Kendine örnek aldığın ya da takip ettiğin kaykaycılar var mı?

Kaykay sporuna başladığım yıllarda kaykay camiası çok küçüktü ve ne yazık ki bu spora yatırım yapılmıyordu. Lakin, günümüzde kaykay çoğu insanın ilgi duyduğu bir spor dalı haline geldi, belediyelerce kaykay parkları açıldı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Türkiye Kaykay Federasyonu kuruldu. Günümüzde belirli konumlarda, genç, yaşlı, birçok insanı kaykay kayarken görebilirsiniz. Takip ettiğim kaykaycıların hangi birini sayabilirim ki? Hepsinin farklı kayış stilleri ve uzmanlaştıkları hareketler var. Spesifik bir örnek vermem gerekirse “Dylan Rieder” adlı sporcu “Impossible” hareketini mükemmel tamamlamasıyla bilinir. Üzücüdür ki, Dylan Rieder 2016 senesinde lösemiye yenik düşüp, hayata gözlerini yumdu. Kısaca, hem tarzıyla hem kayış stiliyle gönüllerde taht kurmuş bu sporcuya hayranlık duymamak elde değil.

4- İntermobil’de tempolu bir iş hayatı içerisindesin, iş ve özel yaşamını dengelemende bu hobinin ne gibi katkıları oluyor? Yeni başlayacak olanlara önerilerin neler olurdu?

Yoğun ve tempolu bir iş hayatında insanın kendisine vakit ayırması büyük önem arz ediyor. Kaykayı ulaşım aracı olarak kullanabiliyorum hatta bazı günler ofise kayarak geliyor, evime kayarak gidiyorum. Bu sayede günlük spor ihtiyacımı karşılıyor ve yoğun iş temposunda hobilerime vakit ayırabiliyorum. Bu spora yeni başlayacak arkadaşlara asla pes etmemelerini öneriyorum. Zira, bu sporda gelişmek ve bu spordan tat almaya başlamak için bir eşik var. O eşiği de kaykay ile sıçramayı öğrendikten sonra aşıyorsunuz ve elbette bunu yaparken güvenlik ekipmanlarını asla ihmal etmemek lazım. Özellikle kask kullanımı çok önemli. Sonrasında, hareketleri başarmanın verdiği mutluluk bağımlılık yaratıyor. Bu spora ara verseniz bile bırakmanız çok mümkün olmuyor.

5- Bir İntermobil çalışanı olarak bize kendi bakış açından kısaca İntermobil’i anlatır mısın?

İntermobil’de çalışmaya başlayalı bir sene oldu. Bu bir sene içerisinde gerçekten çok güzel arkadaşlıklar kurdum. Ayrıca görüyorum ki etrafımda işini yapan herkes çok profesyonel ve işinin ehli. Tüm mesai arkadaşlarım gerekli konularda desteklerini esirgemiyorlar. Rahat ve huzurlu bir ortamda çalıştığımı hissediyor ve burada olmaktan mutluluk duyuyorum.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X