İntermobil’in Gizli Yetenekleri

/ /

1- Bize öncelikle kısaca kendinden ve iş hayatından bahseder misin?
15 Aralık 1990 Ankara doğumluyum. 2015 yılı Marmara Üniversitesi İktisat bölümünden mezun oldum. Öğrenim sürecim devam ederken İntermobil ailesi ile tanıştım. Mezuniyetim sonrası iş hayatımdaki kariyerime yine İntermobil ile birlikte adım attım diyebilirim. 2015 Ocak itibari ile lojistik departmanında tüm bilgi ve deneyimlerini benimle paylaşan yöneticiler önderliğinde bu güzel alienin üyesi olarak iş tecrübeleri edinmeye devam ediyorum.

2- Enteresan bir hobin var, bale yapıyorsun. Ne zaman ve nasıl başladın?
Bale serüvenim aslında ilkokul ve ortaokul zamanıma dayanıyor. Küçük yaşlarda ailemin yönlendirmesi ile başlayıp okul eğitimime ağırlık verme düşüncesi ile ertelediğim bir hobiydi benim için. 2019 itibari ile yeniden hayatıma dahil etmeye karar verdim. Yaklaşık 4 aydır bilfiil devam ediyorum.

3- Türkiye’de baleye ilgi nasıl sence? Kendine örnek aldığın ya da takip ettiğin sanatçılar var mı? En çok sevdiğin bale temsili hangisi?
Bale dansı Türkiye’ye 1940’lı ve 1950’li yıllarda gündeme gelmiş, daha sonra üniversitelerin konservatuar bölümlerine eklenmiştir. Günümüz zamanında hala meslek olarak algılanamadığı, annelerin genel olarak zarif bir kız çocuğu yetiştirmek için göndermek istedikleri bir hobi&kurs olarak görülüyor. Baleye olan ilgimi yeniden yaşamaya başladığım bu zamanlarda Türkiye Devlet Opera ve Balesi sahnelerinde ki gösterimleri takip ediyorum. En sevdiğim bale temsili ise “Giselledir.” Konusu gereği kırsal yaşam ile fantastik dünyayı bir arada işliyor, aşkın yüceliği ve tutkunun vazgeçilmezliğini vurgulayan romantik ve klasik balenin en önemli eserlerinden birisidir.

4- İntermobil’de tempolu bir iş hayatı içerisindesin, iş ve özel yaşamını dengelemende bu sanat dalının ne gibi katkıları oluyor? Yeni başlayacak olanlara önerilerin neler olurdu?
Daha başarılı ve mutlu bir iş hayatı için sevdiğimiz diğer işler ve/veya hobiler ile uğraşmamız yeterli olacaktır. Uzun zamandır kendime yaptığım en güzel yatırımlardan birisi bale. Öncelikle kendimize vakit ayırmayı öğrenmeliyiz. Dans bir çok şeyi beraberinde getiriyor aslında. Bale ilk etapta fiziksel özelliklerimizi tanımayı, koordinasyon becerilerini, disiplin, ritim ve karakteri güçlendiriyor. Bale eğitiminde enstrüman vucüttur. Bu nedenle vücudun anatomik yapısına uygun hareketler ve kombinasyonlarla eğitim alınmalıdır.

5- Bir İntermobil çalışanı olarak bize kendi bakış açından kısaca İntermobil’i anlatır mısın?
İntermobil benim penceremden bakıldığında sürekli gelişen bir ortam olarak tanımlanabilir. Başladığım günden beri yani 4,5 yıldır, İntermobil çatısı altında üniversite eğitimi sırasında edindiğim teorik bilgileri kazandığım tecrübelerle birleştirerek ve büyüterek ileriye taşımaya devam ediyorum. İş tarafında edindiğimiz tecrübelerin yanı sıra İntermobil’in sahip olduğu değerler sayesinde mutlu bir ortamda çalışma fırsatına erişiyor ve bu güzel değer iş yerinde aile bağı kurmamızı sağlıyor diyebilirim. İnsana verilen değer ve sürekli gelişim hedefi, bizi ve şirketimizi ileriye taşıyor.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X