İNTERMOBİL TÜRKİYE’Yİ DÜNYADA BİRİNCİ YAPTI

/ /

Dünya çapında en fazla Continental VDO dijital takograf satışı yapan İntermobil, düzenlenen global yarışmada Türkiye’yi  birinci yaptı. İntermobil Genel Müdürü Rıfat Perahya, ödülü VDO Satış Müdürü Abdullah Zeki Taşlıca ve VDO Teknik Müdürü Ferhat Korkmaz ile birlikte etkinliğe davet edilen VDO servis yetkilileriyle paylaştı.

İntermobil, 2002 yılından bu yana Continental VDO’nun Türkiye’deki temsilcisi ve distribütörü olarak Türkiye genelinde 140 takograf servisi ile hizmet veriyor. Türkiye’de bugüne kadar 50 bin adedi after market olmak üzere toplamda 100 bin araçta dijital takograf kullanılmaya başlandı.

İntermobil Genel Müdürü Rıfat Perahya, ödülle ilgili olarak Continental VDO’nun hizmet verdiği ülkeler arasında en çok satış yapan ve cirosunu en fazla arttıran ülkeler arasından seçim yapıldığını ve İntermobil’in birinciliğe hak kazandığını söyledi. 2010 yılından itibaren dijital takograf için çalışmalar yürüttüklerini belirten Perahya, İntermobil olarak eğitim ve insana yatırım yapmanın karşılığını aldıklarını vurguladı. VDO’nun Avrupa’da 9 bin servisi bulunduğu bilgisini paylaşan Perahya, Türkiye’de 140 Continental VDO servisinin olduğunu ve bu servislere 4 yılda 20 defa eğitim verildiğine dikkat çekti.

Rıfat Perahya dijital takograflar sayesinde bilgilerin güvenli bir şekilde kayıt altına alınabilmesinin önemine değindi ve avantajlardan şöyle bahsetti: “Dijital takograflar, manipülasyona izin vermiyor. Sürüş bilgilerine de hızlı ve kaliteli bir erişim sağlanıyor. Sürücülerin performansı izlenebiliyor. Sürücü çalışma ve şartlarını kayda aldığı için trafik güvenliğini üst boyuta çıkarıyor. Zira dijital takograf kullanılmaya başlandığından beri Avrupa Birliği ülkelerinde trafik kazalarında azalma yaşandı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bilgilere erişim sağlayıp, yol kenarı denetimlerde bulunabilirler. Sürüş denetimleri yapıldıkça sürücüler arasındaki çalışma şartları da eşitlenmiş olacak ”

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X