İntermobil 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kadın Çalışanları ile Birlikte Kutladı

/ /

İntermobil Otomotiv, sektörde kadınların sosyal hayatta daha etkin bir rol oynamasının önemine dikkat çekerek, kadınların iş hayatında pozitif ayrımcılığını desteklemeye devam ediyor. Bu misyon doğrultusunda, şirket her geçen gün kadın çalışan sayısını arttırarak sektörde örnek bir konumda yer alıyor.

İntermobil’in imzacı üyesi olduğu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi tarafından belirlenen hedeflerinden olan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” hedefi doğrultusunda bugün itibarıyla İntermobil’in yönetici kadrosunun %26.6’sı kadınlarla temsil edilirken, çalışan kadrosunun %25’i kadınlardan oluşmaktadır. Bu istatistikler, İntermobil’in kadınların liderlik pozisyonlarına yükselmesini teşvik ettiğini ve iş gücünde cinsiyet eşitliğine verdiği önemi göstermektedir.

İntermobil, her yıl olduğu gibi bu yıl da Dünya Kadınlar Günü’nü özel bir etkinlikle kutladı. Yönetim Kurulu Başkanı Nadine Perahya liderliğinde, şirketin tüm kadın çalışanları İntermobil İnsan Kaynakları tarafından düzenlenen bu kutlama etkinliğinde bir araya geldi.
İntermobil Yönetim Kurulu Başkanı Nadine Perahya, kadınların iş hayatındaki önemine vurgu yaparak, şunları belirtti: “İntermobil olarak, kadınların iş dünyasında daha fazla yer almasını ve liderlik pozisyonlarında daha görünür olmasını sağlamak için kararlıyız. Bu çaba, şirketimizin sadece daha çeşitli ve kapsayıcı bir iş yeri olmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sektör genelinde de bir değişim ve ilerleme başlatıyor.”

İntermobil olarak, kadınların başarılarına olan saygımızı her fırsatta göstermeye devam edeceğiz. Başta otomotiv sektöründeki paydaşlarımız olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü içtenlikle kutluyoruz.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

 

X