Hella Pagid, Volkswagen Group’un Ürün Yelpazesindeki Modelleri İçin Orjinal Ekipman Kalitesinde Fren Balataları Tedarik Ediyor

/ /

Toptancılar ve bağımsız atölyeler, orijinal ekipman konusundaki bilgi birikiminin avantajlarından yararlanıyor.
Otomotiv sektörü tedarikçileri TMD Friction ve HELLA’nın ortak girişimi olan ve fren balata sistemleri için satış sonrası bağımsız ürün ve hizmet üzerinde uzmanlaşmış Essen merkezli Hella Pagid, Volkswagen Group araç modelleri için orijinal ekipman kalitesinde fren balataları tedarik ediyor. Bu balatalar, Almanca’daki “Modularer Querbaukasten”, MBQ, teriminden hareketle Modüler Çapraz Araç Takımı olarak anılan bir üretim platformunun bir eseridir. Ağustos 2012’den itibaren aşamalı olarak piyasaya sürülen diğer modellerin yanı sıra fren balatalarının tedarik edildiği modeller arasında VW Golf VII/T-Roc/Touran, Audi A3/S3/Q1, Seat Leon/Ateca, Skoda Yeti/Karoq da bulunuyor. Fren balataları doğrudan TMD Friction’dan geliyor. Balatalar, Pagid markasıyla TMD Friction tarafından doğrudan üreticilere tedarik ediliyor. Orijinal ekipman uzmanlığı da bu sayede Hella Pagid ürün serisine doğrudan uygulanabiliyor. Bu da şirketin, satış sonrası yüksek kaliteli ürün ve hizmet tedarikinde uluslararası alanda sahip olduğu öncü konumu pekiştiriyor.

Hella Pagid, orijinal ekipman markası Pagid’in uzun yıllara dayanan deneyiminin avantajlarından yararlanıyor. Sektörün öncülerinden olan Pagid, BMW, Mercedes, AUDI, VW ve Porsche gibi üst sınıf ve spor otomobil üreten büyük firmalara 1960 yılından bu yana ekipman tedarikinde bulunuyor. Söz konusu bu fren balataları Hella Pagid’in portföyünde de bulunuyor. Bu ürünler, sunduğu yüksek kalitenin yanı sıra, performans, konfor ve çevre koruma alanlarında giderek daha sıkı hale gelen gereklilikleri de fazlasıyla karşılıyor.

Hella Pagid, fren balatalarındaki bu üstün kaliteyi sağlamak ve çevreyi korumak için gereken formülleri hayata geçirmenin yanı sıra, araç tipine, fren sistemine, motor performansına, sürüş yüküne ve fren özelliklerine uygun olarak üretilmesini de sağlıyor. Geliştirilme sürecinde TMD Friction’da 300.000 km mesafe ve 1.000 saatlik test bandı performans testinden geçirilen fren balataları bu özellikleriyle Avrupa Birliği’nin ECE-R90 fren regülasyonunun öngördüğü standartları fazlasıyla karşılamaktadır. Buna ek olarak, Hella Pagid’in ürettiği fren balatalarının çoğunda bakır bulunmamaktadır, fren balatalarının toplam ağırlığı içindeki bakır oranı %0,5’e kadar düşürülmüştür. Fren balataları bu sayede, ABD’de 2025 yılından itibaren yürürlüğe girecek olan “Daha İyi Fren Kuralları” standartlarını şimdiden karşılamaktadır.

Hella Pagid GmbH, Essen: Nisshinbo Group’un bir şirketi olan otomobil parçaları tedarikçisi TMD Friction ile otomotiv sektörü tedarikçisi HELLA’nın ortak girişimiyle uluslararası otomotiv yedek parça sektörüne fren parça ve aksesuarları satılıyor. Her iki ortak, bu ortak girişimde %50’lik bir paya sahip. Hella Pagid, birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamlayan bu iki otomotiv sektörü tedarikçisinin yetkinliklerinden fazlasıyla yararlanıyor. Söz konusu bu ortak girişim, satış sonrası ürün ve hizmetler için orijinal ekipman tedarik ederken, sektörlerinde öncü konumda bulunan bu iki şirketin güçlerini bir araya getiriyor. Fren balatası alanında küresel lider konumunda olan TMD Friction’un ürün portföyü, üstün fren teknolojisini yenilikçi bir yaklaşımla harmanlamaktadır. Hella Pagid ürünleri, HELLA’nın küresel satış sonrası ürün ve hizmet ağı tarafından dağıtılmaktadır.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X