Gizli Yetenekler

/ /

İntermobil ailesinin üyelerini profesyonel yaşantılarının dışındaki yanlarıyla tanımaya fırsat bulduğumuz röportaj serimizin yedinci konuğu İlker Demirci. Keyifle okumanızı dileriz.

Bize öncelikle kısaca kendinden ve iş hayatından bahseder misin?
1987 İstanbul doğumluyum. 2007 Beykent Üniversitesi Lojistik bölümünden mezeun oldum. Mezun olduktan sonra, hem eğitim hem de çalışmak için 1 sene kadar yurtdışında kaldım.
Döndükten sonra sigorta sektöründe hizmet veren Maphre firması için 2 sene çalışırken İşletme üzerine lisansımı tamamladım. İntermobil le tanışmam 2011 senesine tekabül ediyor. O seneler tedarik zinciri olarak yeni bir yapılanma içindeydik. Bana da bu sürece dahil olma fırsatı verdiler. Açıkçası eğitimini gördüğü mesleği yapma fırsatı bulan şanslı kişilerden biri olarak görüyorum kendimi. Temmuz 2011’den bu yana bu güzel ailenin bir üyesiyim. Şu an Tedarik Zinciri ve Operasyon Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyorum.

Kampçılığa ilgin nasıl başladı? Kimlerden destek gördün?
İstanbul’da semt kültürüyle büyüyen biriyim. 20’li yaşlarıma kadar genelde kalabalık semtlerde zaman geçirdim. Kampçılık gibi aktivitelere fırsatımız çok olmasa da her zaman doğaya karşı ayrı bir ilgim vardı. Kampçılık serüvenimse eşimle tanıştıktan sonra başladı. Egede büyümüş ve çocukluklarından beri kamp yapan bir çevreye girişim onun sayesinde oldu. İlk orman kampımı Kaz Dağlarında yaptım. Böylesine bir yerde geçirilecek birkaç gün, doğaya karşı olan ilgiyi tutkuya çevirmek için fazlasıla yeterli.
O günden beri 10 seneyi aşkın aktif olarak kamp yapıyorum.

Türkiye’de kampçılığa olan ilgi nasıl? Kendine örnek aldığın ya da takip ettiğin kampçılar var mı?
Ülkemizde kampçılığa karşı büyük bir ilgi var. Uzun yıllardır kampçılık yapan tecrübeli ve bilinçli gruplar/kişiler var. Bazıları bloglarında ya da sosyal medya üzerinden deneyimlerini de paylaşıyor.
Örneğin “doğadakiyabancı” benim takip ettiğim isimlerden birisi.
Kamplara ilgi özellikle son zamanlarda eskiye göre ciddi bir artış gösterdi.
Bu artıştaki önemli faktörler ise şehir hayatının sebep olduğu yorgunluk, sosyal medya, ekonomik durum(artık tatil yapmak eskisi kadar kolay değil) ve Decathlon tabiki=)

İntermobil’de tempolu bir iş hayatı içerisindesin, iş ve özel yaşamını dengelemende bu hobinin ne gibi katkıları oluyor? Yeni başlayacak olanlara önerilerin neler olurdu?
Tempo ve koşuşturmanın içinde kamp yapmak insana kendini dinleme fırsatı veriyor. Bazen bir tedavi bazen de kendinize verdiğiniz bir ödül gibi geliyor. Bununla birlikte bir parçası olduğumuz doğaya karşı bilinçlenmenizi sağlıyor.
Kampçılık tecrübe ve planlama isteyen bir şey. Dolayısıyla yeni başlayanlar için güvenli doğal alanları tercih etmelerini ya da deneyimli kişilerle kamp yapmalarını öneririm.

Bir İntermobil çalışanı olarak bize kendi bakış açından kısaca İntermobil’i anlatır mısın?
İntermobil; vizyoner, girişimci ve sektöründe öncü olmasının yanında, değerlerini her şeyin üzerinde tutan bir kurum. Deneyim ve tecrübelerin, yenilikçi yapıyla son derece başarılı bir şekilde harmanlandığı nadir firmalardan. Bu ailenin bir üyesi olmak benim için gurur verici.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X