AKILLI TREYLER PROGRAMI

WABCO'nun ödüllü Akıllı Treyler Programı; treyler üreticilerine, filo operatörlerine veya kargo sahiplerine ulaşım maliyetlerini düşürecek, yakıt tasarrufu sağlayacak ve sürücü güvenliği ile konforunu artıracak 40'tan fazla farklı treyler fonksiyonu sunar. Farklı modüller ve fonksiyonlar ayrı veya kombine olarak kullanılabilir. Böylece treyler üreticileri ve filo operatörleri, en uygun maliyetli çözüme ulaşmak için kendi ihtiyaçları doğrultusunda en uygun fonksiyonları seçebilirler.

OptiLink™

Treyler güvenlik ve verimlilik fonksiyonlarını izleyen ve kontrol eden Android akıllı telefonları için bir uygulama olan OptiLink™; sürücü ve filo yöneticilerine, 18 adet treyler kontrol ve izleme fonksiyonuna kolay erişim sağlar. Bu sayede en geniş ürün yelpazesine tek bir mobil cihaz üzerinden erişilebilir.

OptiLevel™

OptiLevel ™ treylerler için elektronik olarak kontrol edilen hava süspansiyonlu bir modüler sistemdir. 6 temel süspansiyon fonksiyonunun entegrasyonu yakıt tüketimini azaltır ve kargonun yüklenmesi ile boşaltılmasını daha güvenli ve verimli hale getirir.

Memory Level

Memory Level fonksiyonu, sürücülerin tercih edilen altı treyler yükseklik seviyesini önceden programlamasına olanak tanır. Hafıza fonksiyonunu aktive ederek, treyler yüksekliği otomatik olarak programlanan seviyeye ayarlanır.

SmartBoard

SmartBoard, EBS-E ve süspansiyon fonksiyonlarını çalıştırmayı ve görüntülemeyi sağlayan, treylerler için kullanımı kolay bir kontrol cihazıdır.

OptiTurn™

Akıllı OptiTurn™ fonksiyonu, treylerin dönme yarıçapını 0,5 m'ye kadar artırır ve sürücünün kısa rampalarda sürüş yeteneğini geliştirir. Yükleme bölmelerinde ve şehir merkezlerinde manevra yapmayı kolaylaştırır.

SafeStart

Damperler ve Tankerler İçin SafeStart fonksiyonu, sürücü hareketsiz yükleme veya boşaltma modunda bir treylerle yola çıktığında treyleri otomatik olarak frenler. Bu yenilikçi fonksiyon özellikle damperli ve tankerli treylerler için tasarlanmıştır.

TailGUARD™ Trailer

Yakın bir çarpışmada treyleri otomatik olarak durduran arka kör nokta tespit sistemi. TailGUARD™ teknolojisi, aracın arkasındaki kör noktada küçük, büyük, statik ve hareketli nesneleri tespit eder ve geri gidişte treyleri otomatik frenler.

Return-to-Load Level

Return-to-Load Level, bir forklift veya palet aracının hızlı ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlamak için yükleme ve boşaltma sırasında seçilen kasa yüksekliğini sağlamak için araç yüksekliğini önceden tanımlanmış Memory Level veya kasa yüksekliğine otomatik olarak ayarlar.

Trailer Immobilizer

Treyler Immobilizer; hırsızlık, yetkisiz kullanım veya yanlış sürücünün yaptığı hatalı kalkış gibi durumları önlemeye yardımcı olmak için, park edilmiş bir treylerin tekerleklerini bloke eden yüksek güvenlikli bir elektronik kilitleme sistemidir. Ayrıca, treyler bir eğimde park edildiğinde güvenlik ve emniyeti de arttırır.

TX-TRAILERGUARD™

Benzersiz bir şekilde operasyonel treyler ve çok markalı EBS/kurtarıcı verilerin gelişmiş bir setini sunar.

Transics Filo Yönetim Çözümleri

Transics, daha etkin ve düşük maliyetli süreçlere, daha üretken, daha güvenli ve ekolojik sürüşe ve gelişmiş müşteri hizmetlerine yol açan ulaştırma endüstrisi filosu operatörleri için yazılım, donanım ve hizmetleri geliştirir ve pazarlar.

OptiLoad™

Yenilikçi OptiLoad™ fonksiyonu; yük ağırlıklarını, kamyon-treyler kombinasyonunun dingilleri arasında neredeyse yeniden dağıtarak aşırı ağırlığa karşı dingil hasarını önlemeye yardımcı olur. OptiLoad™ ayrıca kamyon şoförlerinin ve filo operatörlerinin dingil başına azami ağırlık düzenlemelerine uymalarına yardımcı olur.

ECAS 2.0 (Elektronik Kontrollü Hava Süspansiyonu)

ECAS 2.0 sistemi, sürücünün treyler kasasını soldan sağa veya öne arkaya bağımsız olarak kaldırmasına ve indirmesine olanak tanır. ECAS 2.0, OptiLevel™ ‘ın 6 fonksiyonundan biridir.

Overload Warning

Overload Warning, treyler dingillerinin aşırı yüklenme zamanını tespit eder. Dingil yükü, kamyon kabinindeki Treyler Uzaktan Kumandası’nda, treyler üzerindeki SmartBoard ekranında veya TX-TRAILERGUARD™ telematik sistemi vasıtasıyla telematik web portalı üzerinde görüntülenir. Dingiller aşırı yüklüyse, Overload Warning sistemi SmartBoard'da kırmızı bir uyarı lambası yanmasını sağlar.

OptiFlow™ SideWings (Yan Kanatlar)

Treylerler için kanıtlanmış aerodinamik teknoloji OptiFlow™ yan kanatlar, bir treylerin aerodinamik sürüklenmesini azaltan benzersiz bir aerodinamik çözümdür. Yakıt tüketiminin ve uzun mesafeli operasyonlar için karbon emisyonunun azalmasını sağlar. OptiFlow™ SideWings'i yükleyerek ne kadar tasarruf edebileceğinizi SideWings Yakıt Tasarruf Hesaplayıcı'yı kullanın.

Anti-Lock Braking System (ABS)

Anti-Lock Braking System (ABS), özellikle kaygan yollarda, servis fren sisteminin aşırı harekete geçirilmesi durumunda bir aracın tekerleklerinin kilitlenmesini önlemeye yardımcı olur. ABS, acil manevralar sırasında sürücünün aracın kontrolünü elinde tutmasına yardımcı olur ve engelleme tekerleklerine kıyasla durma mesafesini optimize eder.

Treyler Elektronik Fren Sistemi

Treyler verimliliğini ve güvenliğini artıran 40'dan fazla fonksiyonun akıllı kontrolü için özelleştirilebilir merkezi platform. EBS fren bileşenlerinin elektronik olarak etkinleştirilmesi tepki ve yığılma sürelerini azaltır. Bazı durumlarda çok önemli olan fren mesafesini birkaç metre kısaltır. Entegre edilmiş ABS fonksiyonu, frenleme prosedürü boyunca sürüş stabilitesi ve direksiyon hakimiyeti sağlar.

Rollover Stability Support (RSS)

Rollover Stability Support (RSS), aracın fiziksel sınırlar dahilinde devrilmesini önlemeye yardımcı olur. Aracın elektronik kontrol ünitesi; tekerlek hızı, yük bilgileri ve enine hızlanma verilerini analiz eder ve sürücünün riski fark etmesinden önce aracın devreden çıkma ihtimalini tespit eder ve otomatik frenleme yapar.

Acil Durum Fren Uyarısı

Acil Durum Fren Uyarısı, treyler sürücülerini uyarmak için sert frenleme esnasında otomatik olarak treylerin stop lambalarının yanmasını sağlayarak arkadan çarpma riskini azaltır.

Tilt Alert

Tilt Alert, devirmeyi önlemek için bir kaldırma damperinin fiziksel denge sınırlarına ulaşması durumunda sürücüyü uyarır. SmartBoard kontrol kutusu, eğimin kesin açısını görüntüler. Yükün yatay olmayan bir yüzeyden boşaltılması sırasında treylerin ağırlık merkezi stabilite sınırını aşarsa aracın eğilmesi mümkündür.

Router and Repeater

WABCO CAN Router and Repeater, ekstra uzun araçlarda ve kombine taşıtlarda tam EBS işlevselliği sağlar. Router and Repeater, 18 metre CAN fren hattını aşan tüm araçlar için zorunludur.

Return to Ride

Yükleme veya boşaltma işlemi bittikten sonra, araç önceden belirlenmiş bir hız seviyesini aştığında, Return to Ride fonksiyonu treyler şasisini güvenli sürüş seviyesine otomatik olarak ayarlar.

Treyler Uzaktan Kumandası

Treyler Uzaktan Kumanda, treylerler için yenilikçi bir ekran ve kontrol birimidir. Ünite kamyon kabinine monte edilir ve sürücünün treylerin arkasında algılanan nesnelere olan mesafesini, lastik basıncı uyarılarını, Treyler Immobilizer'in kilitleme durumunu ve fren balatası aşınması uyarısını görmesini sağlar.
ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

 

X