Görmek ve görülmek, karayolu trafiğinde en belirleyici güvenlik faktörleridir. Bu nedenle, özellikle karanlık bir mevsim öncesinde ve sonrasında bir ışık testi yaptırılması önerilmektedir. Çünkü farlar kış mevsiminde özellikle daha sık kullanılmakta ve örneğin don veya yoldan sıçrayankirler nedeniyle normalden fazla zorlanmaktadır.
Bu nedenle, yolunuza güvenli bir şekilde devam edebilmek için, farlarınızı uzman bir tamir atölyesinde düzenli olarak kontrol ettirin.
Aralardaki güvenlik kontrolüne ilişkin bizim verdiğimiz ipucu:
Yola çıkmadan önce ışık kontrolü!
Tüm ışık fonksiyonlarını arka arkaya kontrol ederek, aydınlatmayı test edin. Bu işlem, iki kişiyle çok daha hızlı bir şekilde yapılabilir.
En iyisi ön aydınlatmalarla başlayın:
Park lambasını yakın - her şey tamam mı?
Kontağı açtıktan sonra, kısa huzmeli farı, uzun huzmeli farı, sis farını, arka sis lambasını, sinyalleri - ve en önemlisi - ikaz ışığını çalıştırın.
Arka aydınlatmalarla işleme devam edin:
Geri vitese takın ve geri vites lambalarının yanıp yanmadığını kontrol edin. Frene basın. Fren lambaları da kusursuz bir şekilde çalışıyor mu?

Otomobil sürücülerinin net bir görüş sağlamakla yükümlü olduklarını biliyor muydunuz?
İşkence çektiren gıcırtılar, yağlama ve sileceklerin telaşlı bir şekilde yüksek hızda çalışması, yıpranmış sileceklerin sadece can sıkıcı yan etkileridir.
Daha kötüsü: Bunlar bir güvenlik riskidir.
Net bir görüş sağlayın!
Silecek lastiklerinin değiştirilmesinin gerekip gerekmediği, sileceklerin bıraktığı izlerden açıkça anlaşılabilir.
Dış görüş alanında maks. 3 çizgi kalıyor.
Merkezi görüş alanında maks. 1 çizgi kalıyor.

HELLA ürünleri 6 kat daha güvenlidir.
HELLA ürünleri, olağanüstü yüksek kaliteleriyle öne çıkmaktadırlar. Bu bir rastlantı değildir. Mükemmel kaliteye sahip bu ürünler, Lippstadt, Almanya"da bulunan HELLA test laboratuvarında zorlu testlere tabi tutulmaktadır. HELLA 67001 standardı uyarınca uygulanan altı farklı test, tüm HELLA ürünlerine her zaman güvenilmesini sağlamaktadır. Aşırı sıcakta, soğukta, nemde ve ıslaklıkta, su altında ve basınç altında, aşırı titreşimde ve yüksek basınçlı yıkama makinelerinin huzmesi altında. Gelecekte de mükemmel HELLA kalitesine güvenmeye devam etmeniz için.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X