AYDINLATMA

Sürücülerin yüzde ellisi aydınlatmanın zayıf olduğu durumlarda trafikte huzursuz olmaktadır. Eğer ilerideki yol iyi aydınlatılmış ise, bu huzursuzluk ortadan kalmaktadır; iyi bir aydınlatma en iyi gece görüş sistemidir. HELLA otomobilin icat edildiği tarihten itibaren yeniliklere imza atmakta ve aydınlatma ürünleri ve sistemlerinde ileriye dönük bir yaklaşım izlemektedir. Hella hem sürüş konforunu hem de güvenliği artırmaya önem verir, ayrıca HELLA aydınlatma ürünlerinin göz alıcı tasarımı üreticilerin özel araç tasarımları ve konumlama stratejilerini uygulamasına olanak sağlamaktadır. Aydınlatma ürünleri serimiz ve diğer ürün segmentlerimiz hakkında daha fazla bilgi için İntermobil’in Hella satış ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

Günümüzde LED'ler giderek önem kazanmaktadır: Yalnızca sağladıkları enerji tasarrrufu nedeniyle otomotiv sektöründe büyük etki oluşturmakla kalmıyor, aynı zamanda bir aracın genel görünümünü tasarlamak açısından oldukça önemli olan bir çok tasarım alternatifini de bir arada sunmaktadır. Özellikle arka kombine lambalar söz konusu olduğunda, LED'ler optik sistemler ile birlikte kullanılıp göz alıcı ve zarif araç tasarımları oluşturmaktadır ve üreticiler mevcut birçok seçeneği incelemektedir.

LED'ler diğer sektörlerde olduğu kadar iç aydınlatma alanında da giderek daha popüler bir ışık kaynağı haline gelmektedir. Halihazırda gösterge panelinde uzun yıllardır kullanılan bir aksesuar olan bu lambalar, enerji alanındaki istikrarlı gelişmeler ve flamanlı ampule göre daha düşük enerji tüketimi avantajı da sağlayan beyaz ve renkli LED'lerin çok yönlü oluşu sayesinde artık iç aydınlatma ve okuma lambalarında da kullanılmaktadır. Bu durum fonksiyonel aydınlatma yönüne ek olarak çok çeşitli dekoratif tasarım olanaklarına da kapı açmaktadır.

Araç üstü aydınlatması ürün grubu, ön farlar ile arka kombinasyon lambaları haricinde araç dış aydınlatma grubuna dahil tüm ürünleri bir araya getirir. Bu şekilde HELLA kapsamlı bir sis farı, gündüz farı ve ön kombinasyon farı portföyü sunmaktadır. Arka sis farları, ortada yüksek konumlandırılan fren lambaları, ilave sinyal lambaları, arka sinyal lambaları ve plaka lambaları da bu ürün grubunda yer alır. HELLA, küçük lamba üretimine ilk kez 1993 yılında ortada yüksek olarak konumlandırılan fren lambası ile başlamıştır ve 20 yılı aşkın bir süredir LED ışık kaynaklı küçük lambalar üretmektedir.

ÜST

E-BÜLTEN

Kampanya ve haberlerimiz hakkında bilgi sahibi olmak için e-bültene kayıt olun.


 

Hangi Hizmeti Vermektesiniz?

 

X